харчування для вагітних
16.07.2022

Харчування для вагітних жінок

Від Yulia

Харчування для вагітних жінок повинне бути правильним, ажде від цього залежить стан майбутнього малюка.
Правильне збалансоване харчування є основою здорового життя. Під час вагітності харчування набуває особливої ​​важливості, оскільки плід в утробі матері дуже швидко розвивається. Пропорційна надбавка у вазі вагітної жінки, споживання нею різноманітної та поживної їжі допомагає зберегти її здоров’я та здоров’я плоду, знижує ризик розвитку ускладнень.

Важливі правила харчування під час вагітності:

Їжа повинна бути різноманітною і включати продукти всіх груп.

• Продукти, багаті білком: яйця, боби, риба, індичка, яловичина, м’ясо птиці, молоко та молочні продукти, такі як йогурт, сири та сир жирністю до 5%.

• Зернові продукти, бажано з цільного зерна, багаті на клітковину, вітаміни та мінерали: хліб із цільного зерна, бургуль, кускус із цільного зерна, макаронні вироби з цільної пшениці, кіноа тощо.

• Овочі та фрукти: рекомендується споживати принаймні чотири порції на день овочів різного кольору та дві-чотири порції фруктів різного кольору.

• Жири: слід віддати перевагу продуктам з високим вмістом ненасичених жирних кислот, таких як авокадо, маслини, тахіні, оливкова олія, ріпакова олія, горіхи та насіння без солі.

Регулярне харчування. Рекомендується вживати їжу тричі на день з перервою в три-чотири години (основні прийоми їжі) і двічі-тричі легко перекушувати. Регулярне споживання їжі може зменшити нудоту. Слід зменшити споживання продуктів, що містять кофеїн: каву, чай, кока-кола і какао, обмежити споживання шоколаду.
Рекомендується менше споживати цукерки, солодкі закуски та напої. Це стосується навіть жінок із нормальною вагою.
харчування для вагітнихПід час вагітності рекомендується звести до мінімуму споживання штучних підсолоджувачів, які містяться у більшості «дієтичних» продуктів харчування та напоїв.
Слід подбати про достатню кількість кальцію в дієті, важливого елемента для побудови кісткової системи ембріона, що розвивається. Харчові продукти, багаті кальцієм, включають молоко і молочні продукти, тахіні з цільного кунжуту, мигдаль, сардини з кістками, тофу і соєві продукти, капуста і цвітна капуста.
Важливо пити достатню кількість рідини на всіх стадіях вагітності, щоб запобігти зневодненню та зменшити ризик передчасних сутичок. Кількість необхідної води індивідуально та залежить від фізичної активності жінки та умов навколишнього середовища. Блідий колір сечі є добрим показником достатньої кількості пиття.
Переконайтеся, що ви споживаєте достатньо фолієвої кислоти в дітородному віці, особливо протягом трьох місяців перед зачаттям і під час вагітності. Фолієва кислота попереджає розвиток вад нервової трубки плода.
З кінця третього місяця вагітності і до шести тижнів після пологів рекомендується приймати залізовмісні добавки, тому що під час вагітності жінці потрібна підвищена кількість заліза.Його дефіцит може призвести до анемії у жінок і таких симптомів, як втома, слабкість, біль голови, утруднення дихання, збільшення частоти пульсу. Достатнє споживання заліза також важливе для того, щоб плід сформував свій запас заліза, який знадобиться йому після народження. Крім залізовмісних добавок рекомендується їсти багаті на залізо продукти тваринного походження (пісна яловичина, індичка, в основному червоне м’ясо індички) та рослинного походження (квасоля, кіноа, сухофрукти, тахіні, мигдаль, горіхи, насіння). Молоко та молочні продукти, кава та чай перешкоджають засвоєнню заліза, тому бажано не вживати їх разом. Вітамін С сприяє засвоєнню заліза із залізовмісних добавок та з рослинних продуктів, тому рекомендується приймати залізовмісні добавки разом із продуктами, багатими на вітамін С (наприклад, цитрусові, помідори, перець, ківі, дині).
Уникайте алкоголю, яка може призвести до незворотного пошкодження плода та новонародженого.
Безпека харчових продуктів. У вагітної жінки та плода існує підвищений ризик інфекційних захворювань, що передаються через їжу. Тому слід уникати використання:

• Риби, яка може містити ртуть. Їжте ставкову рибу та консерви зі світлого тунця. Рекомендується включити у меню різноманітні види риб.

• Їжте тільки приготовані м’ясо, птицю, рибу та яйця. Уникайте споживання копченої та консервованої риби, яка не піддавалася обробці в процесі приготування, ковбаси та м’яса, які повинні зберігатися в охолодженому місці, наприклад, шинка, сирі яйця у мусі, кремах тощо.

• Рекомендується уникати споживання молочних продуктів, отриманих з невідомих продуктів або продуктів, які не піддавалися пастеризації. Уникайте таких сирів, як фета, «цфатит» і «булгарит», оскільки їх замочують у воді, яка може містити бактерії. Всі ці сири можна використовувати після ретельної теплової обробки.

• Обов’язково ретельно промивайте фрукти та овочі під проточною водою та зберігайте їх у належних умовах.

* Наведені вище рекомендації не замінюють індивідуальне консультування з питань харчування.

Під час вагітності рекомендується купувати свіжу їжу та з’їдати її невдовзі після придбання та дати виготовлення.

Нажміть проголосувати!
[Усього: 1 Оцінка: 5]