розвиток малюка
25.07.2022

Розвиток малюка від 6 місяців до року

Від Yulia

Сьогодні ми продовжуємо нашу розмову про розвиток малюка по місяцям. Які навички здобуває ваша дитина.

 Від 6 до 7 місяців

На цьому етапі розвитку у дитини з’являється нова здатність впевнено повертати голову з боку на бік у вертикальному положенні тіла, що допомагає значно розширити кругозір. Ви помічаєте, наскільки дитина цікава. Його цікавить абсолютно все: перехожі на вулиці, інтер’єр кімнати, ваші емоції, різноманітні звуки та мелодії. Маля вже вміє виділяти поглядом улюблену іграшку, відрізняти звичну атмосферу будинку від нового місця, а голоси близьких — від чужих.

Якщо ви посадите дитину в 6 місяців, вона триматиме спину і спиратиметься на руки, але самостійно сісти ще не зможе. Лежачи на підлозі, перекочується, піднімає голову і груди на витягнутих руках, намагається повзати по-пластунськи. Взаємодія з предметами ускладнюється, при цьому дитина активно використовує обидві руки: перекладає речі з однієї долоні до іншої, обмацує, захоплює по черзі і одночасно утримує дві іграшки в обох руках. У 6 місяців ви можете почути перший сміх малюка і белькіт (повторення різноманітних складів, але ще не осмислені слова).

Від 7 до 8 місяців

Якщо захоплення колін і підйом голови, лежачи на спині, були першими кроками до зміцнення преса, то зараз дитина займається фітнесом. Зі становища лежачи на спинці на початку 7 місяця він піднімає ніжки, а ближче до кінця місяця захоплює ступні і тягне до обличчя. Малюк здатний сидіти без підтримки та опори на власні руки, хитаючись, хилитися вперед і в сторони, проте, як і раніше, не вміє сідати без вашої допомоги. Якщо раніше дитина цікавилася великими об’ємними предметами, тепер намагається грати і дрібними.Він не просто дивиться на брязкальце, а обертає пензлем, яким тримає її. Удосконалюються слух та мова, що виявляється у повороті голови на тихий звук. Крім вашого голосу та шуму, дитина починає розрізняти мелодії та звуки природи. Особливий інтерес у віці викликають музичні іграшки.

Від 8 до 9 місяців

Розвиток малюка у цей період проявляється відразу кілька важливих навичок:

  • дитина впевнено сидить без підтримки та без опори на власні руки;
  • піднімає голову з положення на боці;
  • використовує одночасно дві руки для захоплення та утримання предмета, що сприяє розвитку міжпівкульових зв’язків головного мозку.

Якщо в 8 місяців ви поставите малюка на ніжки, притримуючи за груди, він намагатиметься присідати, як пружина. Не захоплюйтеся цим, особливо, якщо дитина не має опори на всю ступню. Кістки дитини ще не до кінця зміцніли для вертикалізації. Набагато важливіше, щоб малюк повзав, перекочувався і переміщався по підлозі, огинав чи долав перешкоди, описував навколо себе «сонечко», перебираючи ногами та лежачи на животі. Все це дозволяє уникнути застою в легенях, сприяє розвитку плечового суглоба та грудної клітки, зміцнює опору на лікті та руки, покращує координацію, допомагає натренувати рухову пам’ять.

До кінця 8 місяця зір і увага немовляти розвиваються настільки, що на відстані до 40 см він бачить хлібну крихту і намагається схопити її. Добре відрізняє своїх від чужих, наслідує інтонацію дорослих, починає розуміти слова та жести.

Від 9 до 10 місяців

розвиток малюкаУ 9 місяців дитина активно крутиться на підлозі і повзає по-пластунськи, грає в положенні сидячи, впевнено володіючи головою і корпусом, вільно обертаючись назад і використовуючи іграшки навколо. Малюку подобається стукати одним предметом про іншу або про різні поверхні. Він із задоволенням грає в «Ладушки», ляскаючи і сміючись. Поліпшується швидкість реакції під час стеження за об’єктом: якщо ви штовхнете у напрямку до дитини машинку або м’яч, вона піде за ними поглядом. У 9,5 місяців мова збагачується новими звуками. Лепет складається з циклу безглуздо повторюваних складів «бабаба», «дядько» та інших. Поступово знижується тривожність при знаходженні в новому місці та збільшується страх незнайомих людей.

Від 10 до 11 місяців

Розвиток малюка. Більшість дітей в 10 місяців встають рачки з положень на животі і сидячи. Однак невеликий відсоток малюків перескакують через даний етап розвитку, або він настає після того, як дитина навчиться ходити. З четверенек немовля дотягується рукою до предмета, що лежить вище, і дістає його, а також розгойдується, тренуючи вестибулярний апарат. Приблизно в цей час з’являється попередження певних подій та їх очікування. Наприклад, під час гри “По купи” малюк завмирає перед словом “Бух” і дивується, якщо знайомий предмет видає незвичний звук. З’являється не менш важлива навичка – неточне «пінцетне захоплення», коли маленький предмет береться великим пальцем та бічною поверхнею вказівного. Зрештою, дитина вчиться зупинятися, коли її просять почекати.Від 11 до 12 місяців

Ура! Малюк нарешті навчився вставати на ніжки, підтягуючись за опору. Тепер він може стояти в ліжечку, тримаючись за борт, переступати з ноги на ногу, відпускати одну руку і тягнутися нею за предметом. Малюк може сісти з четверенек і з положення стоячи за допомогою опори. Йому подобається кидати іграшки, легкий посуд та інші речі на підлогу, попередньо обмацавши їх, і слухати стукіт падіння. У 11,5 місяців він здатний відгукуватися на ваше прохання і виконувати ряд примітивних рухів: плескати в долоні, дивитися на вас і т.п. Намагається їсти з ложки.

 

Після 12 місяців дитина опановує основні життєво важливі навички:

  • добре бачить складні візерунки;
  • сидить, повзає рачки;
  • встає з підлоги без підтримки, а зі стільця – з опорою;
  • самостійно стоїть та ходить (спочатку піднявши руки, після – розслаблено та більш координовано);
  • розгойдується під музику;
  • для взяття дрібного предмета використовує точне «пінцентне захоплення» (кінчиками великого та вказівного пальців).

Розвиток малюка до 18 місяців:

  • їсти самостійно руками, а за допомогою дорослого – з ложки;
  • пити самостійно з поїльника, із трубочки або з кухля;
  • забиратися на диван;
  • бігати, дивлячись під ноги;
  • грати навпочіпки, не втрачаючи рівноваги;ро
  • діставати та ховати предмети, розбирати та збирати їх, поміщати один на інший, запам’ятовувати їхнє місцезнаходження;
  • малювати каракулі.

Йому подобається спостерігати за дорослими і наслідувати їх, повторювати за ними прості слова та дії у грі та побуті.Впізнає себе і рідних на фотографіях і в дзеркалі, махає «поки що», на прохання дорослого поглядом чи жестом показує на частини тіла чи предмети, які знає, і розуміє до 50 слів.

Нажміть проголосувати!
[Усього: 1 Оцінка: 5]