страхи молодої мами
13.12.2022

Страхи молодої мами

Від Yulia

Страхи молодої мами. 9 місяців мама з татом готуються до народження малюка. І ось, настає найвідповідальніший момент — дитина з’являється на світ, і в цей час народжується величезна кількість страхів. Страхи молодих мам цілком зрозумілі, але багато хто приймає їх близько до серця. Вже самого страху пологів у молодої мами не виникає, що є величезною заслугою підходу до народження дитини сьогодні, але попереду один із тяжких та відповідальних етапів – перший рік життя малюка. Давайте усі страхи млодої мами розділимо на дві основні категорії – особисті та загальні. Розберемо 10 страхів мам, які притаманні більшості.

  1. Малюкові не вистачає молока. Я можу втратити молоко.

У молоці міститься достатня кількість білків, жирів та вуглеводів, а найголовніше, антитіл та гормонів, які мама дає своїй дитині для її розвитку. Коли мама народила дитину, згідно з її гормональним статусом, у неї обов’язково буде молоко. Жінці важливо правильно харчуватися, пити рідину до та після годування, а також потрібно час від часу відпочивати. Справді, буває первинна та вторинна гіпогалактія — зменшення кількості вироблення молока. Але з цією проблемою можна впоратися, головне — підтримка рідних та позитивний настрій. Приводом для занепокоєння молодої матері також стає таблиця зростання дітей. Будь-які таблиці та графіки – це середньостатистичні показники, а кожен малюк індивідуальний. Необхідно ходити на профогляди до педіатра та суміжних фахівців, стежити за станом та поведінкою дитини.

Пам’ятайте, важливий позитивний настрій, а паніка вам не помічник.

2.Боюся, що дитина впаде, коли я візьму її на руки.

Багато мам запитують, як носити на руках дитину, але перший страх дуже швидко минає. Дітки, як правило, падають лише у тому випадку, коли залишаються без нагляду. Звичайно ж, не варто залишати немовля на ліжку, дивані чи пеленальному столику одного.

Молоді мами спочатку боятимуться взяти на руки маленького чоловічка, адже у нього такі маленькі ручки, такі маленькі пальчики, але цей страх швидко минеться.

  1. Малюк мерзне.

Багато молодих мам бояться, що дитина постійно мерзне. В результаті малюки потіють у кількох ковдрах, адже постійне перегрівання може призвести до послаблення імунітету. У той же час деякі батьки не звертають уваги на те, що в холодну пору року не можна гуляти більше 30-40 хвилин, тому що дитина не в змозі зігріти холодне повітря, що вдихається через ніс. Усього має бути в міру.

У новонароджених терморегуляція недосконала. З віком всі функції організму встановлюються і дитина адаптується до навколишнього середовища.

  1. Дитина плаче, бо я роблю все неправильно.

Плач – це єдиний спосіб дитини привернути до себе увагу. Плач може говорити про голод, мокру постіль або просто бажання отримати більше уваги. У період адаптації малюка до «нових умов життя» не потрібно опускати руки та обурюватися! Не варто голосно розмовляти у квартирі, включати музику на повну котушку тощо. Так, причиною дитячого плачу в перші місяці життя можуть бути кишкові коліки.Кишкові коліки – це фізіологічний і прохідний процес, який свідчить про роботу та подальшу нормалізацію травної системи малюка.

Завжди можна і потрібно розбиратися в безпричинному плачі малюка.

  1. Скрізь бруд та бактерії.

Багато мам прибирає квартиру по кілька разів, протирають руки та язик малюка спиртом, домагаючись стовідсоткової стерильності. Чистота потрібна у розумних рамках, щоб у дитини формувався імунітет.

Дитина не може жити у вакуумі, вона має контактувати із зовнішнім світом.

 

  1. Дитина може захлинутися у великій ванні.

У цьому випадку мамі знадобиться допомога чоловіка чи близьких людей. Не бійтеся такого страху, просто не соромтеся попросити допомоги у рідних. Якщо вода потрапляє у вуха, жодної небезпеки у цьому немає. Основна мета купання у великій ванні – малюк має бути активним. У літературі часто описується процедура пірнання. Ця «маніпуляція» не є обов’язковою, тому купання у великій ванній – це плюс, а пірнання – необов’язкове.

У новонародженого дуже виражений рефлекс, який перешкоджає попаданню води в дихальні шляхи.

  1. Одноразові памперси небезпечні.

У цій темі суперечок багато. Ніхто не заперечуватиме, що одноразові памперси спростили життя багатьом мамам. Існує твердження, що шкіра не дихає під час носіння одноразового памперсу. Підгузка не призначена для вічного користування. Важливо своєчасно проводити заміну памперсів. Недотримання правил гігієни призведе до виникнення попрілостей. Один із популярних міфів: «через одноразові памперси викривляються ніжки. Викривлення ніг може бути наслідком низки серйозних захворювань, а чи не носінням підгузків.

Підгузки потрібно своєчасно змінювати та не забувати про повітряні ванни.

  1. Я погана мати.

Мама, яка встигає працювати по 12 годин, готує ночі безперервно, займається дітьми в повному обсязі — це, швидше, ідеалізований образ із фільму. Адже в житті все інакше.

Не треба опускати руки, будувати собі ідеали, треба жити та радіти кожному дню.

  1. Не зможу повернутися до попередньої форми.

Багато жінок переживають, що не зможуть повернутися до тієї ваги, яка була до народження малюка. Більшість загалом переживає сексуальну привабливість. Адже наші страхи в нашій голові. Стройність і сексуальність – поняття відносні. Ви не будете як раніше, ви будете інший, але ми змінюємось щодня!

Не бійтеся будувати новий світ навколо себе, прийміть себе такою, якою ви є. Кожна жінка чудова!

  1. Дитина постійно затиснута.

Багато новонароджених, коли сплять, притискають ніжки до живота і стискають кулачки. Йдеться в даному випадку про гіпертонус. Привід звернутися до лікаря-невропатолога — ця ситуація, за якої малюк не стискає іграшку в руці до 3-4 місяців. Знову ж таки не варто панікувати! Тільки кваліфікований лікар може поставити той чи інший діагноз.

Один з головних людей у ​​житті малюка – це розумний, добрий, грамотний, добрий педіатр. Лікар підкаже, як правильно прикласти малюка до грудей, щоб позбавити жінку багатьох проблем, яких вона боїться, наприклад, тріщин сосків, відрижка у дитини. Педіатр розповість, як правильно тримати дитину, як годувати дитину сидячи, лежачи або в іншому положенні, як доглядати шкіру, пуповину, покаже, як купати малюка, і загалом розвіє всі її страхи.

Нажміть проголосувати!
[Усього: 1 Оцінка: 4]