сортер
25.08.2022

Сортер – корисний помічник.

Від Yulia

Сортер – це розвиваюча іграшка, принцип якої заснований на сортуванні предметів за різними ознаками: кольором, розміром, формою

Формування логічного мислення – це природний етап у розвитку психічних функцій дитини, який неможливий без удосконалення дрібної моторики, набуття сенсорного досвіду сприйняття, отримання необхідних знань про явища та об’єкти навколишнього світу та певного рівня фізіологічної зрілості. Розвиток дитини йде комплексно, і в цьому процесі важливе все: можливість досліджувати предмети за допомогою пальців, багатство зорових, слухових та тактильних стимулів, активну взаємодію з батьками. Далеко не останнє місце в цьому списку займає наявність логічних іграшок для малюків, найефективніша з яких – це відомий, незмінно коханий усіма сучасними батьками та дітьми логічний сортер.

Логічний сортер є фігурою з отворами (виступами) певної форми. Відповідно до контурів цих отворів або виступів зроблено менші деталі, які дитина повинна одягнути на виступи або проштовхнути у виїмки. Завдання, яке здається дорослим дуже простим, для дворічного малюка є цікавим випробуванням. Щоб здогадатися, як потрібно розсортувати фігурки, потрібно зрозуміти зв’язок між формою маленької деталі і обрисами отвору (виступу). Зробити це найпростіше методом спроб та помилок: цей спосіб дозволяє дитині швидко просунутися у вирішенні завдання, сформувати свої перші уявлення про форму та розмір предметів. Обмацуючи, досліджуючи складові сортера, малюк розвиває зорово-моторну координацію і покращує чутливість пальців.Він навчається та грає одночасно, адже ці два процеси у дитини розділити неможливо!

    Види логічних сортерів

  1. Сучасні іграшки-сортери можуть бути виготовлені з пластику, дерева або текстильних матеріалів. Найбільш популярні – класичні пластикові сортери. Вони гігієнічні і зручні, розфарбовані в привабливі яскраві кольори і можуть містити будиночок-стортер собі деталі різних форм. Традиційний варіант сортера виконаний у вигляді квадрата, на кожній стороні якого розташовані отвори у формі простих геометричних фігур. Дитина шукає потрібний отвір і із захопленням спостерігає, як деталь із глухим стукотом падає вниз. Сторони логічного сортера також можуть розбиратися, являючи собою вже головоломку-паззл. Коли фігурки виявляться всередині, кубик легко розкривається і всі вони висипаються назовні, що супроводжується захопленою посмішкою щасливого малюка. Деякі логічні сортери мають спеціальні дверцята, відкривши які, дитина зможе дістати з нього всі деталі, що впали всередину. Гра з логічними сортерами з дерева дозволить малюку отримати приємні тактильні відчуття та розслабитися, адже натуральний та екологічний матеріал якнайкраще сприяє зняттю напруги. М’які логічні сортери ідеальні для малюків від року до двох – вони дозволяють повністю виключити фактор небезпеки та роблять використання цієї іграшки дуже зручним саме для такого раннього віку.
  2. Логічні іграшки-сортери із зображеннями тварин чи предметів. Цей варіант дозволить малюкам розширити свої знання про навколишній світ та сформувати у малюка активний пізнавальний інтерес до самостійної ігрової діяльності. Для малюків трохи старшого віку можна запропонувати сортери з прорізами у формі букв або цифр — так, граючи, вони зможуть познайомитися зі своїми першими абстрактними символами та запам’ятати їх значення. Називаючи цифри і пов’язуючи їх з кількісним виразом, батьки можуть допомогти своїм дітям у формуванні навичок рахунку, а гра нестиме не лише розвиваючу, а й пізнавальну, навчальну функцію.
  3. Сортери можуть бути забезпечені світловими та (або) звуковими спеціальними ефектами, що робить заняття з ними ще більш захоплюючими, дозволяє збагатити досвід зорового та слухового сприйняття малюка. Інтерактивні елементи сприяють кубик-сортер також швидшому знаходженню правильних рішень, адже звуковий сигнал лунає, а кольорові лампочки спалахують тільки у разі правильно опущеної всередину сортера фігурки.
  4. Для дітей у віці 3-4 років виробники вигадали логічні сортери, фігурки в яких не монолітні, а складаються з двох або трьох частин. Тут завдання, що постає перед дітьми, значно ускладнюється, адже, перш ніж проштовхувати фігурку в отвір, потрібно її зібрати!
  5. сортерСортери-каталки. Цей вид сортера чудово підійде для гіперактивних, непосидючих малюків. У цьому випадку займатися з логічним сортером хлопці зможуть хіба що «між ділом», коли втомляться від активних ігор на свіжому повітрі, захочуть трохи відпочити і перейти на іншу гру.
  6. Сортер-геометрик. Граючи з цим різновидом логічного сортера, дитина повинна буде насаджувати фігурки різної форми на штирі, що знаходяться на ігровому полі. Такі сортери, окрім іншого, сприятимуть розвитку математичних здібностей.

        Як грати

При першому знайомстві з логічним сортером, дорослий має показати малюкові, що треба робити. Можна кілька разів спеціально спробувати проштовхнути фігурку в невідповідний отвір, після чого висловити особливу радість від того, що потрібна виїмка все ж таки знайшлася. Попросіть малюка повторити ваші дії. Так дитина зрозуміє, що їй потрібно робити і швидко навчиться грати самостійно, з цікавістю шукати та із захопленням знаходити потрібний варіант. Коли дитина почне робити це з легкістю, запропонуйте йому ускладнити завдання: наприклад, проштовхнути всі фігурки в сортер на час, на перегонки або розсортувати деталі на дотик.

Грайте з малюком, хваліть його за успіхи, і він обов’язково порадує вас своїми новими здобутками.

Нажміть проголосувати!
[Усього: 2 Оцінка: 5]