посуд для прикорму
30.08.2022

Посуд для прикорму

Від Yulia

Посуд для прикорму: критерії вибору. Всі предмети гігієни та засоби для дитини повинні бути індивідуальними. Педіатри завжди пояснять батькам, навіщо дитині купувати окрему ложку, чому потрібно брати саме товари від спеціалізованих компаній тощо.

Перший посуд для дітей дуже корисний у процесі годування – він зручний, пройшов різні тести, безпечний, повністю підходить для дитини, враховує її потреби та анатомію. Щоб процес годування став більш захоплюючим для малюка, виробники наносять на ложки різні картинки, зображення персонажів мультфільмів, тварин тощо.

Як кажуть багато педіатри, наявність індивідуальних столових приладів допомагають сформувати здорову особистість, впевнену у своїх силах. Що вибрати для підгодовування? Який посуд підійде?

СИЛІКОНОВІ ЛОЖКИ

Спочатку без такого атрибуту просто не обійтися молодим батькам. Однак використовується він не так, як належало. Годування різними кашами та бульйонами починається набагато пізніше. Новонародженим дають за допомогою ложок різні рідкі відвари, ліки, воду.

Коли малюка напувають за допомогою пляшечок, він може відмовлятися від грудей. Ложки допомагають уникнути цього. Звичайні ложки слабо пристосовані до дитячого рота, можуть завдати травми малюку. У таких виробів занадто гострі краї, тому їх протипоказано використовувати для годування дітей.

Замість звичайних ложок найчастіше використовується пластикова або силіконова ложка.

ТАРІЛКА

Приблизно півроку сервіз для дитини починає поповнюватися новими деталями. Дитина харчується тепер не лише грудним молоком чи сумішами. Прикорм стає різноманітнішим. Організму достатньо і невеликих порцій у такий час. Але поступово обсяг посуду зростає. Згодом малюкові знадобиться глибока тарілка, а також плоска.

Який матеріал найкраще підійде? Посуд для прикорму рекомендуються пластикові тарілки. Якісний пластик під час нагрівання практично нічого не виділяє – це повністю відповідає вимогам безпеки до дитячої продукції. Важливо купувати вироби лише перевірених брендів на ринку. Така продукція проходить детальний контроль, тому помилкою подібне придбання точно не можна назвати.

На дитячому столі не радять розміщувати посуд, виготовлений з порцеляни, кераміки тощо. Це надто небезпечні матеріали, здатні розбитися. Дитина не надто добре керує своїми рухами, а тому вона може впустити таку тарілку. Осколки можуть становити пряму небезпеку здоров’ю дитини та її батьків.

Миски з металу є теплопровідними, що може призвести до опіків.

Важливо також перевірити, наскільки стійким є посуд. Тарілки, що мають звичайне дно, не підійдуть для дітей. Такі тарілки будуть максимально рухливими. Але й вироби із присосками на дні теж не дуже зручні. Дитина не зможе посунути тарілку, прикладатиме зайві зусилля, а тому вміст тарілки може опинитися на підлозі.

Ідеальний вибір – тарілки, які мають прогумоване дно. Вони не ковзатимуть по столу, не впадуть, але й не триматимуться так, наче їх приклеїли намертво. Грамотно підібрана тарілка обов’язково порадує вашу дитину.

ВИДЕЛКИ

Виделки – лідер з використання серед столових приладів, але це вірно лише для дорослого столу. Дитячі виделки використовуються рідше. Проте вони також необхідні розвитку навичок чіпляння їжі. Набувати таких виробів слід дітям старшого віку.

З їхньою допомогою можна поліпшити дрібну моторику рук.

Годування стає простішим.

Виделка не вислизне з руки дитини за рахунок зручної ручки.

ПОЇЛКА

Щоб покращити навичку пиття, необхідно використовувати спеціальний поїлку, яка також називається непроливайка. Цей посуд дуже зручний для прогулянок з малюком. Плями, що залишаються на одязі дитини, нерідко псують зовнішній вигляд виробу. Їх дуже важко виводити. У поїлках рідина не проллється за край.

Виробники пропонують різноманітні асортименти різних виробів. Є поїлки з кришками, з твердими носиками, з подвійними стінками і т.д. Всі вони використовуються для своїх цілей та завдань. Важливо придбати одразу кілька варіантів.

ЧАШКА

Якщо дитина вже підросла, то їй не потрібні поїлки. У такому разі здійснюється поступово перехід до чашок. Якщо дитина легко може випити чай з кухля, це говорить про завершеному етапі дорослішання.

Однак рухи малюка поки що не настільки ідеальні, щоб він легко справлявся з чашкою. Тому можуть створюватись проблемні ситуації на кухні. Варто придбати чашку, обладнану двома  ручками. Кухоль не повинен бути занадто важким.

ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ДИТЯЧОГО ПОСУДУ

посуд для прикормуСьогодні можна купити різні дитячі миски, блюдця, склянки і т.д. Навіть столових приладів – і дуже багато. Дизайн виробу – питання, яке всі батьки вирішують по-своєму. Не завжди вигляд посуду стає важливим аспектом на користь вибору того чи іншого товару. Батьки нерідко звертають увагу на інші нюанси та деталі. Давайте перерахуємо їх далі.

Матеріали. Пластик – максимально якісний матеріал. Перед покупкою потрібно перевірити, чи справді виріб витримуватиме високі температури. Якщо від пластикового товару виходить неприємний запах, краще оминути його. Зазвичай такі вироби, що неприємно пахнуть, поставляються з Китаю.

Надійність компанії. Купувати слід у спеціалізованих магазинах для дітей. Можна спитати, чи є у продавця сертифікати на товар. Це допоможе захистити себе від дешевих китайських підробок.

Брак. Навіть дрібний скол може призвести до того, що виробом не можна буде користуватися. Коли покриття пошкоджене, можуть потрапити в їжу шкідливі речовини. Уламки – джерела травматичних ситуацій.

Зовнішній вигляд. Діти часто орієнтуються зовнішній вигляд виробу. Їх приваблюють красиві картинки. Якісь банальні візерунки їм не підійдуть. Тому найкраще брати такі товари, що відрізняються стильним зовнішнім виглядом. Причому важливо, щоб усі картинки не стерлися після першого миття в посудомийній машині.

Конструкція. Простота конструкції – запорука того, що виріб можна буде легко прочистити та помити.Часто поільники мають масу деталей, які сильно ускладнюють процес експлуатації. Важливо вибирати найпростіші моделі. Зайві функції часом лише заважають.

Як доглядати за дитячими виробами

Посуд для прикорму слід належним засобом доглядати. Без відповідного догляду за дитячим посудом можна зіткнутися з ризиком різних заражень та хвороб. Якщо тарілка була брудною, то годування з неї може вести навіть до отруєння. Потрібно дотримуватися таких правил при годівлі малюка:

Жодних хімічних миючих засобів. Вони залишають плівку на поверхні виробу. Найкраще використовувати звичайну харчову соду для очищення посуду.

Дитина має бути єдиною, хто споживає їжу з цих чашок, мисок, тарілок і т.д. У роті дорослих більше різних мікроорганізмів, ніж у роті малюка, тому дорослі не повинні використовувати дитячий посуд.

Сушити дитячий посуд треба без використання рушників.

Важливо регулярно дезінфікувати посуд за допомогою окропу.

Зберігання дитячого посуду повинно проводитися окремо від решти кухонного начиння. Можна виділити окрему шафку під дитячий посуд.

Виконання цих рекомендацій дозволить убезпечити вашу дитину від різних травм, хвороб та інших проблем.

Нажміть проголосувати!
[Усього: 1 Оцінка: 4]