прискорити пологи
30.07.2022

Як прискорити пологи природнім шляхом

Від Yulia

Прискорити пологи природнім шляхом, декілька рекомендацій

Кожна жінка, яка вирішила стати мамою, сподівається, що вагітність пройде легко і стане тим часом, про який згадуватимеш із теплотою. Але що робити, якщо пішов 40-й тиждень, курси для молодих мам давно позаду, а малюк не поспішає на зустріч із цим світом?

Насамперед не варто забувати, що будь-яка вагітність індивідуальна. Навіть у однієї жінки, яка має кількох дітей, сценарій кожної нової вагітності може бути зовсім відмінним від попередньої. Не забувайте, що попередня дата пологів (ПДП) не дає гарантії появи малюка у конкретний день. Але не панікуйте раніше часу – вагітною ви не залишитеся у будь-якому випадку.

Важливо знати, що всі способи, про які йтиметься нижче, допустимо відчувати тільки в тому випадку, якщо ваші аналізи в нормі, немає патологій, а лікар, що спостерігає вагітність, не має заперечень. Подумайте також і про те, чи дійсно вам потрібно змагатися з природою і в принципі вживати заходів, що наближають заповітний день?

Грудьми постоїмо

Існує тест, який виявляє готовність всього організму загалом і матки зокрема до пологів, – мамарний. Суть його полягає в стимуляції сосків, що запускає вироблення гормону окситоцину, який, своєю чергою, провокує сутички. Протягом трьох хвилин після початку має статися перша тренувальна, а через 10 хвилин ще три. Схема збіглася? Тоді пологи варто чекати з дня на день. Тільки якщо реакція не настає, можна говорити про те, що ви «переходжуєте». До речі, годувати грудьми корисно ще й з цієї причини: матка активно скорочуватиметься, що вкрай важливо у післяпологовому періоді.

Руки в боки, ноги ширше!

прискорити пологиФізична активність теж входить у топ рекомендацій щодо прискорення пологів, і не без причин. Ходьба сходами, довгі піші прогулянки, іноді навіть присідання — недарма жінки наприкінці вагітності нерідко відчувають приплив сил та енергії, тож природа подбала про все і тут. Однак важливо не перестаратися, наслідки від невгамовної активності можуть бути найгіршими — наприклад, відшарування плаценти. Якщо ж ви не знаходитесь у стаціонарі, а лікар не рекомендував повний спокій, методом можна скористатися.

Розслабитися… повністю

Очищення кишечника за допомогою клізм та мікроклізм – ще один нешкідливий ефективний спосіб викликати схватки та покликати малюка на вихід: перистальтика кишечника запускає схватки. Але є і приємніший спосіб прискорити пологи: переглянути дієту, включивши в неї більше овочів, фруктів і круп. Звичайно, одне харчування навряд чи спровокує пологи, але може їх наблизити. До того ж правильний раціон абсолютно точно позбавить вас запорів, які нерідко мучать жінок на останніх термінах.

Згадати, як усе починалося

Кохайте один одного і займіться сексом. Цей спосіб викликати пологи одним із перших запропонують як лікарі, так і тисячі жінок, яким він допоміг. Мало того, що це приємне заняття саме по собі, сприяти початку родової діяльності може з трьох причин.

По-перше, секс є якоюсь, але фізичною активністю. По-друге, оргазм викликає приплив крові до матки. А по-третє, у спермі містяться біологічно активні речовини простагландини, які розм’якшують шийку матки і готують її до родової діяльності.

Цей спосіб має протипоказання. Потрібно бути повністю впевненою в здоров’ї партнера і відсутності у нього інфекцій. Якщо слизова пробка вже відійшла, на їхньому шляху не буде ніякого бар’єру. Крім того, спосіб не підійде тим, хто має низьке розташування плаценти або її передлежання.

А що ще?

До нешкідливих способів прискорити пологи відносяться:

  • масаж стоп та попереково-крижової області;
  • деяка їжа та напої: чай з листям малини (увага: до 8 місяців листя малини приймати не можна, оскільки вони стимулюють скорочення матки), сік червоної смородини або буряків, гостра їжа, свіжий ананас, петрушка;
  • тепла ванна чи контрастний душ. Додаючи у воду ефірні олії, що підвищують тонус матки (базилик, ромашка, ялівець та ін.), Можна викликати її скорочення.

Що робити заборонено:

  • приймати медикаменти, що спричиняють родову діяльність, якщо їх не виписував ваш лікар;
  • здійснювати будь-які процедури на самоті;
  • намагатися викликати пологи раніше строку;
  • безконтрольно пробувати народні методи;
  • ігнорувати поради свого лікаря.

Нормальними вважаються пологи, що трапилися з 37 по 40 тиждень, а причини переходження завжди індивідуальні. Важливо у період стежити за станом дитини. Малюкові стає гірше? Тоді порушується питання про розродження. Активно стимулювати родову діяльність рекомендується тільки в умовах стаціонару, коли лікарі мають можливість стежити за розкриттям шийки матки, серцебиттям дитини та її розташуванням, а також загальним станом матері.

Як розрахувати ПДП? Від дати першого дня останньої менструації забрати три місяці і додати сім днів. Наприклад, якщо критичні дні розпочалися 1 серпня, то ПДД – 8 травня.

Щодо природних способів прискорити пологи — на їхню ефективність всерйоз розраховувати не варто. Якісь із них більш дієві, якісь менші. Теплі ванни з травами, на мій погляд, просто приємна процедура. Шкіра для організму як захисний бар’єр є непроникною зовні, тому навіть якщо ми додамо у воду олії чи трави, на родову діяльність це навряд чи вплине. Для всмоктування речовин через шкіру є спеціальна фізіопроцедура – ​​фонофорез.

А ось секс справді може призвести до схваток, так і до подразнення кишківника. Але якщо організм матері та дитина ще не готові до відповідальної події, то ні дієтою, ні клізмою не вдасться спровокувати пологи.

Останнє, що потрібно дитині, — неспокійна мати, яка переживає. Хоч би як ви намагалися все контролювати, природа знає краще. Не варто впадати в паніку, якщо йдеться про відхилення від попередньої дати пологів на кілька днів. Навпаки, йдіть з головою в приємні заняття і постарайтеся повністю переключитися

Слухайте гарну музику (пам’ятаєте про ефект Моцарта?), спілкуйтеся з близькими та радійте кожній миті! Знаходьте і приймайте кохання звідусіль і у всіх її проявах, адже саме воно нерозривно пов’язане з окситоцином — головним гормоном, який запускає пологи.

 

Нажміть проголосувати!
[Усього: 0 Оцінка: 0]