Кесарів розтин
29.09.2022

Кесарів розтин. Відновлення.

Від Yulia

Кесарів розтин – операція, що проводиться в акушерстві, операція може бути як плановою, так і екстреною, у випадку, коли природні пологи неможливі або є небезпека для здоров’я жінки і майбутньої дитини. Відновитись після операції можна і потрібно. Післяопераційний період пройде у рази довше, ніж після пологів, що проходять природним шляхом. Але яка б операція не була проведена, практично у всіх випадках відновлення після кесарева цілком можливо.

Як швидко відновитись після кесарева: обробка швів

вправи після кесарева

натисніть для збільшення

Зазвичай післяпологовий період займає час від шести до восьми тижнів, у цей період завершується розвиток тих органів жіночого організму, які протягом всієї вагітності і після пологів зазнали змін. Під час кесарева лікар проводить перетин стінки матки, після вилучення плода, матку тобто виконаний розріз, зашивають. У післяпологовий період, важлива профілактика інфекційних захворювань у жінки, для запобігання різноманітним ускладненням, викликаним появою інфекції, жінці прописують антибіотики, препарати водяться як під час кесарева, так і після виконаної операції, через 12-24 години. Антибіотики прописуються на тиждень, відмовлятися від медикаментозних препаратів не рекомендується, це може спричинити погані результати.
Жінці після кесарева під час відновлювального етапу, якщо її турбують сильні болі, іноді призначають препарати з знеболюючою дією, але вони застосовуються не довше трьох днів після операції.
Щоб відновлення після кесарева було швидким, лікарі рекомендують жінкам вже через кілька годин після кесарева повертатися в ліжку, дотримуючись постільного режиму, рекомендується виконувати нескладну розминку, проводиться розминка ніг та рук. Вставати та ходити дозволяється вже через п’ять-шість годин після операції. Після кесарева жінка рекомендується намагатися вжити всіх заходів для успішного відновлення, потрібно рухатися лише під час рухів, при цьому напружувати живіт та його область не рекомендують. Також не можна піднімати тяжкості, це може погіршити процес загоєння швів, інакше шви можуть розійтися.

Для швидкого відновлення після кесарева шов обробляють розчином марганцю та зеленки, після кожної процедури накладається чиста стерильна пов’язка. У багатьох випадках шви після операції можуть розсмоктатися через один тиждень, після закінчення цього часу шви можуть бути також віддалені механічним шляхом. Але сам шов обов’язково потрібно обробляти доти, доки він повністю не заживе. Щоб не відбувалося тертя про білизну і шов швидше загоювався, можна робити стерильну пов’язку. Рубець від шва зазвичай формується приблизно через тиждень після кесарева, а його повне загоєння відбудеться приблизно через місяць. Якщо дотримуватися всіх правил, можна швидко відновитися після кесарева. Відзначимо також, що у відновлювальний період також входить особиста гігієна, яка полягає у підмиванні теплою водою статевих органів після кожного походу в туалет, для очищення допускається використовувати засоби з антибактеріальною дією для інтимної гігієни.

Початок статевого життя так само індивідуальний, в середньому статевий спокій триває 4-6 тижнів. Не можна забувати, що наступна вагітність може настати на тлі грудного вигодовування, тому потрібно використовувати додаткові засоби контрацепції.
Планувати наступну вагітність краще за 2-3 роки, коли рубець на матці повністю сформований.

Дуже важливо в цей період отримати консультацію фахівця, щоб бути впевненими, що все гаразд… і насолоджуватися материнством!

Нажміть проголосувати!
[Усього: 0 Оцінка: 0]