Ходунки – плюси та мінуси.
Ходунки – плюси та мінуси. Те почуття, коли входиш у дитячу кімнату і виявляєш, що твоя дитина стоїть у ліжечку – це щось неймовірне. Ще вчора він завалювався набік при спробі самостійно сісти, а сьогодні вже стоїть і навіть намагається смішно присідати на ніжках. Вже незабаром він зробить свої перші кроки. І тут мами всього світу діляться на два войовничі табори. Одні в спробі допомогти дитині, а заразом розвантажити себе, спантеличуються вибором ходунків, а інші просто дають процесу розвитку йти своєю чергою. Ми ні до якого табору не примикаємо, а просто представляємо факти щодо плюсів та мінусів ходунків.
Що таке ходунки
Дитячі ходунки – це пристрій, що дозволяє малюкові, який ще не вміє ходити, переміщатися без допомоги батьківських рук. Вони є рамою на колесах, усередині якої укріплено спеціальне «сідло» для дитини; дитина може сидячи в сідлі і відштовхуючись від підлоги ногами, їздити по квартирі. Ходунки успішно застосовують у лікуванні ДЦП (дитячого церебрального паралічу), і навіть призначені для дітей старшого віку (1-3 року), які можуть ходити самостійно.
Ходунки: за та проти
Плюси ходунків
- Ходунки були придумані, як і більшість дитячих сучасних гаджетів, щоб розвантажити маму та тата. Вони дають можливість спокійно випити чаю, зайнятися домашніми справами і навіть попрацювати, не переймаючись малюком.
- Ходунки переводять малюка з горизонтального положення у вертикальне, тим самим розширюючи можливості пізнання навколишнього світу.
- Позитивні емоції для малюка. Це ж так чудово освоювати світ навкруги! А коли все це супроводжується звуковими і світловими ефектами, просто тридцять три задоволення.
- Безпека. Улюблене чадо не влізе в розетку, не впаде, не влізе у шафу з посудом тощо, оскільки обмежений у пересуваннях та просторі.
Мінуси ходунків
- Відсутність мотивації у малюка. Якщо є пристрої, які допомагають тобі впевнено стояти на своїх двох і навіть бігати, стимул вчитися робити це самостійно пропадає: навіщо? Адже мама посадить мене в ходунки, і я побіжу!
- Навантаження на незміцнілий апарат ніг може спричинити низку проблем.
- Ходунки можуть впливати на функцію мозочка. Малюк у ходунках досить швидко звикає до того, що при ходьбі у нього є опора з усіх боків. Внаслідок цього функції мозочка, що відповідає за координацію рухів, формуються неправильно. І потім, починаючи ходити, малюк починає завалюватися на всі боки і падати.
- Часте використання ходунків може загальмувати руховий розвиток малюка. Діти, яких часто садять у ходунки, в середньому на 3-4 тижні пізніше починають ходити, при цьому хода відрізняється невпевненістю та пружинністю.
- Втрата почуття обережності. Якщо малюк не падає, не стикається з перешкодами, то у нього просто не розвинеться інстинкт самозбереження.
- Ризик травмонебезпечних ситуацій, якщо малюк перебуває у ходунках без нагляду.
Застереження ортопедів
- Неправильне положення ступнів при ходьбі (у ходунках дитина звикає ходити навшпиньки)
- Перенапруження м’язів спини (постійне вертикальне положення та неможливість його поміняти)
Як бачите у ходунків є свої плюси та мінуси. Так, звичайно, якщо ходунки використовувати як підмога, то, ймовірно, від їх використання не буде жодної шкоди. Але окрім рухової активності в ходунках малюк обов’язково повинен повзати, отримувати масаж і займатися гімнастикою, а також намагатися вставати та ходити самостійно. По суті ходунки – це той самий манеж, тільки на коліщатках, в якому можна успішно пересуватися. Але ж Ви пам’ятаєте, що манеж – це добре лише на короткий час, а після треба брати малюка на ручки? Так само і тут.
Правильна експлуатація ходунків
Ніколи не залишайте малюка в ходунках одного – він завжди повинен бути під наглядом
Не використовуйте ходунки раніше 6 місяців
Час перебування дитини у ходунках – трохи більше 40 хвилин приблизно 1-2 десь у день.
Схожі статті:
Загроза переривання вагітності - саме про це буде ...
Вибір автокрісла. На що слід звертати увагу. Су...
Яка пора року краща для народження? Найкраща пора ...
Фолієва кислота (вітамін В9) – це речовина, яка не...