Ніблер
24.09.2022

Ніблер – добрий помічник

Від Yulia

Ніблер, що це таке та з чим його їдять? Початок введення прикорму малюку – дуже хвилюючий час для мами. З яких продуктів починати? У яких пропорціях? Як буде реагувати малюк? Як організувати процес годування? Стільки запитань! Мамі точно буде потрібна допомога! І ось педіатр дав добро на прикорм, підказав послідовність запровадження нових продуктів. Тепер залишилася справа за годуванням. Виробники дитячих товарів подбали про те, щоб мама змогла проводити його максимально зручно для себе та малюка. Ось стільчик для годування, спеціальні пляшечки, ложки, тарілки та… ніблер.

Ніблер або фудфідер – це пристосування для першого підгодовування. Обидві ці назви взяті з англійської. У перекладі ніблер означає “гризти”, а фудфідер – “годувати їжею”. Виробники пишуть на упаковках різні назви, але виріб це те саме. Ніблер є невеликим контейнером, що закінчується соскою з отворами. Як користуватись ніблером? Принцип його дії є максимально простим. У контейнер міститься продукт, дитина жує соску і знайомиться з новим смаком. Не варто думати, що ніблер – це сучасний винахід. Ще за старих часів жінки загортали в чисту тканину хліб і давали жувати малюкові.

Які бувають ніблери?

  • Силіконовий ніблер для дітей найбільш надійний та зручний у використанні. Місткість для продуктів легко миється, а соска прослужить довго. Якщо малюк зжує силіконовий наконечник, потрібно буде купити змінний або міняти весь виріб на новий.
  • Ще зустрічаються ніблери з тканинними сіточками замість силіконових сосок.Вони допомагають більш повно знайомитися зі смаком нового продукту, але сітки швидко зжовуються і стають непридатними. Однак «полагодити» такий ніблер можна самостійно за допомогою голки та нитки. Або зовсім замінити сіточку на нову марлю.
  • Часто фудфідери продаються цілим комплектом: сам пристрій, контейнер або кришечка в ньому і ланцюжок-тримач. Такий аксесуар дуже зручно брати із собою на прогулянку.

Досвідчені мами стверджують: дитячий ніблер для підгодовування – річ абсолютно незамінна. Давайте розберемося, в чому переваги цього пристрою?

 Навіщо потрібен ніблер?

  • Ніблер у зручному форматі допомагає малюкові поступово знайомитись з новими продуктами. Силіконову форму можна наповнити дрібно нарізаним фруктом або відвареним пюреподібним овочом. А можна покласти часточку соковитого цитрусу!
  • Ніблер привчає до самостійності. Завдяки формі соски та зручній для захоплення ручці малюк може користуватися ним самостійно.
  • Ніблер забезпечує мобільність. Ланцюжок-тримач, надійний контейнер для зберігання та фудфідер можна брати з собою на прогулянку. Таким чином питання з перекушуванням на вулиці вирішено.
  • Ніблер виконує функцію прорізувача. Зазвичай поява перших зубів та введення прикорму відбуваються приблизно одночасно. Ніблером малюк може масажувати ясна. Покладіть у пристрій охолоджені продукти, і фудфідер зніматиме набряки ротової порожнини.
  • Ніблер виконує функцію соски-пустушки, допомагає малюкові заспокоїтися і відволіктися. Крім того, він послужить малюкові чудовою іграшкою! Недарма виробники прагнуть зробити фудфідери незвичайними за формою та яскравими за забарвленням.

Коли використовувати ніблер?

ніблер

Звичайно, молодих мам хвилює питання, з якого віку можна давати малюкові цей девайс. Насамперед необхідно орієнтуватися на ваш графік введення прикорму. Дітям на штучному вигодовуванні нові продукти починають запроваджувати раніше, приблизно з чотирьох місяців. При природному вигодовуванні цей процес рекомендують розпочинати не раніше шести місяців. Також потрібно орієнтуватися на вікові рекомендації конкретного виробника ніблера. Залежно від матеріалів форми соски на упаковці може стояти вікове маркування.

Вибираючи його, уважно читайте інформацію на упаковці. Саме на неї варто орієнтуватися насамперед. Виробник зобов’язаний вказати і вікову адресність, матеріали, сертифікати безпеки та відповідності. Відмовтеся на користь іншого товару, якщо вас бентежить недостатньо повна інформація. Намагайтеся вибирати вироби великих виробників дитячих товарів. Подивіться, чи є у продажу змінні соски-насадки для обраної моделі?

Покладіть перед дитиною кілька ніблерів і подивіться, який із них приверне його увагу? Звертайте увагу на колір, форму та ручку-тримач. Подумайте, за що буде зручніше триматися вашій дитині: за кільце, паличку або дві бічні ручки.

Отже, ніблер вибраний, готуємо його до використання. Зазвичай виробник показує, як потрібно обробити виріб перед першим застосуванням. Найчастіше мамам радять вимити ніблер ретельно дитячим милом, а потім обдати гарячою водою або навіть прокип’ятити протягом 5 хвилин.

Перевірте чи надійно закриваються клямки-тримачі у контейнера з продуктом. Зафіксуйте сам ніблер на одязі малюка за допомогою ланцюжка.

Що покласти у ніблер?

Намагайтеся дотримуватись графіка прикорму, який порадив вам педіатр. Зазвичай першими вводяться варені овочі: кабачок, цвітна капуста, гарбуз. Все це добре поміщається в силіконовий контейнер ніблеру. Його обсяг якраз розрахований на невеликі порції. Це перше знайомство малюка із продуктом. Нові смаки потрібно вводити послідовно і не поспішаючи. Давайте протягом кількох днів один і той же продукт, уважно стежте за реакцією дитини: чи немає алергії, чи подобається їй смак. Якщо дитина відмовляється від ніблера, не слід одразу переходити на інший продукт. Спробуйте запропонувати його у формі гри через якийсь час.

Після знайомства з овочами можна переходити до фруктів. Зверніть увагу на яблука, банани, груші, сезонні фрукти. Останніми можна вводити цитрусові. Пам’ятайте, що вони сильні алергени. Також у ніблер можна покласти розмочене в молоці печиво.

Не забувайте після кожного використання ретельно промивати фудфідер – контейнер і жувальну соску. Також стежте за свіжістю продуктів, поміщених у ніблер. Дитячий ніблер – це перший ступінь введення прикорму. Зручний формат, невеликі порції продуктів, виховання самостійності під час прийому їжі роблять цей виріб незамінним помічником мам.

Нажміть проголосувати!
[Усього: 0 Оцінка: 0]