загроза переривання вагітності
10.07.2022

Загроза переривання вагітності

Від Yulia

Загроза переривання вагітності – саме про це буде наша сьогоднішня розмова, а саме рекомендації вагітній жінці, яка зіткнулася з таким ускладненням вагітності.

Вагітність – це фізіологічний процес жіночого організму. Якщо жінка молода (18-30 років) та здорова, то, зазвичай, вагітність протікає без ускладнень.  Останні роки у світі та в нашій країні відзначається різке погіршення здоров’я жінок репродуктивного віку.

Ускладнення вагітності для кращого розуміння читача можна поділити на 3 групи (не стандарти).

По-перше, ускладнення, пов’язані з самою вагітністю, якби не було цього стану, то і не було б ускладнення – загроза переривання вагітності (загроза передчасних пологів).

По-друге, це ускладнення, пов’язані із захворюванням (наприклад, краснуха), що виникло в період вагітності.

По-третє, це ускладнення, які виникли у жінки, яка страждала на те чи інше захворювання ще до вагітності (можливе перше загострення цього захворювання пов’язане з вагітністю).

Найбільш неприємним у психологічному та фізичному плані ускладнень є загроза переривання вагітності. Якщо це відбувається на ранніх термінах, то використовується термін «погроза переривання вагітності», якщо на пізніх термінах (після 28 тижнів), то «загроза передчасних пологів».

ЩО РОБИТИ ПРИ ЗАГРОЗІ ПЕРИВАННЯ ВАГІТНОСТІ

У деяких країнах, у тому числі й в Україні, прийнято зберігати вагітність будь-якого терміну; відповідно, якщо жінка помічає кров’янисті виділення, вона негайно повинна звернутися до лікаря в денний час або вдатися до допомоги бригади невідкладної допомоги в нічний час. Але питання доцільності збереження вагітності при кровотечі, що почалася, до 12 тижнів залишається відкритим, т.к. відомо, що 70-80 % вагітностей, які перервалися у період, пов’язані з хромосомними патологіями, іноді сумісними із життям. Тобто. можна сказати, що організм сам виправляє свої помилки.

Причини переривання вагітності

Погроза викидню може бути пов’язана з неспроможністю шийки матки. Тобто. верхня її частина може бути щільно зімкнута, тобто. не здатна відігравати роль «замку». Такий стан може бути викликаний травмами під час попередніх пологів або абортів (навіть якщо він був одноразовим). У такому разі лікування проводиться у стаціонарі, а надалі вагітність спостерігається лікарем амбулаторної практики. Жінці може бути накладений шов на шийку матки, якщо такий діагноз поставлений на 16-20 тижнях або поставлене спеціальне кільце, що утримує, якщо скарги з’явилися пізніше цього терміну. Шов чи кільце знімають в останній момент початої родової діяльності, тобто. з появою регулярних сутичок чи излитии навколоплідних вод. Однак ця процедура може бути здійснена і за два тижні до передбачуваної дати пологів.

Переривання вагітності може бути пов’язане із гормональним статусом жінки, тому в лікуванні цього ускладнення провідну роль відводять гормонам. З метою уточнення діагнозу у жіночій консультації можуть взяти так званий «мазок на загрозу» (це не 100% підтвердження діагнозу). Безумовно, одну з головних ролей у регуляції вагітності одну відіграють гормони. Проблема лікування невиношування вагітності дуже складна та багатогранна. Повторимося, що у нашій країні вагітність ранніх термінів прийнято зберігати. З цією метою використовують гормональну терапію, засновану на фізіологічних та патогенетичних процесах виникнення та розвитку вагітності. Жінку з діагнозом “загрозливий викидень” або “загроза переривання вагітності” госпіталізують для призначення відповідної терапії при тяжкому стані або можуть спостерігати амбулаторно і проводити гормональну терапію, так само як при стаціонарному лікуванні.

СИМПТОМИ ЗАГРОЗИ ПРИРИВАННЯ ВАГІТНОСТІ

Що ж до загрози передчасних пологів, першими симптомами може бути кров’янисті виділення, а просто рясні виділення (іноді жінці здається, що вона нетримання сечі). Це може бути сигналом, що цілісність плодового міхура порушена. Звісно, ​​у разі потрібно негайно звернутися до лікаря. Якщо це денний час доби, достатньо лікаря жіночої консультації. У нічний час доби краще викликати бригаду невідкладної допомоги або самостійно дістатися до пологового будинку.

У пізніші терміни вагітності також можуть бути кров’янисті виділення. Причиною їх може бути низько розташована плацента та постійні скорочення матки (тонус матки).Саме тонус матки може викликати відшарування плаценти і, відповідно

 

 

Нажміть проголосувати!
[Усього: 1 Оцінка: 5]