яка пора року краща для нарождення
08.12.2022

Яка пора року краща для народження?

Від Yulia

Яка пора року краща для народження? Найкраща пора року для народження малюка: зима, літо, весна чи осінь

Навіть якщо вагітність планується наперед, вплинути на цю радісну подію надзвичайно важко. Проте трохи підкоригувати плани з урахуванням усіх «за» та «проти» таки можна. У перші роки, а особливо місяці життя, сезонна перевага може відіграти важливу роль у добробуті та розвитку малюка. Подивимося, яка найкраща пора року для народження малюка.

Зима: холод та проблеми з вологістю

У цей час року найбільш гостро проявляються епідемії інфекційних захворювань, що може негативно позначитися на імунітеті, що формується. Зима викликає труднощі із прогулянками. Щоб контролювати потрібну температуру, купіть теплий конверт та додатково легку вовняну ковдру.

За статистикою, діти, зачаті у літній період, при народженні важать більше і народжуються здоровими.

Як правильно підготуватися до народження дитини взимку?

Обов’язково потрібний обігрівач для кімнати малюка. Оптимальною є температура 18-20 °C. У кімнаті має бути прохолодно, але при цьому дитина не повинна мерзнути. Встановіть градусник поруч із ліжечком та контролюйте його показники.

Великий запас натуральних вітамінів для мами, що годує, допоможе передати дитині потрібні речовини для зростання. Їх можна отримати із заздалегідь заготовлених сухофруктів, варення з ягід, заморожених овочів та зелені.

Вживання екзотичних фруктів може через молоко матері викликати в дитини алергію.

Взимку під дією батарей повітря стає пересушеним. Він може призвести до запального процесу верхніх дихальних шляхів та зниження опірності інфекціям, тому для дитячої потрібен зволожувач повітря. Підтримуйте рівень вологості у приміщенні вище 50%.

Обов’язково! Навіть узимку приміщення потрібно провітрювати, відкриваючи вікно на кілька хвилин.

Весна: безпечні прогулянки та гарний настрій

Дітям, народження яких очікується навесні, потрібно купити візочок із захистом від яскравих сонячних променів. Новонародженому, який важить більше 4 кг, потрібно всього 2-3 години на свіжому повітрі.

Весняне сонечко забезпечує достатній обсяг вітаміну D, необхідного для профілактики рахіту.

Тривалість сонячних ванн потрібно поступово збільшувати, щоб на шкірі не було опіків, починаючи з 2 хвилин.

Важливі моменти у догляді за дитиною

Одяг та постільні речі повинні бути з натуральних матеріалів. Навесні випрані речі швидко сохнуть, додатково зволожуючи повітря у кімнаті.

Акуратними слід бути батькам, у сім’ї яких є алергії, весна – це час цвітіння, час перших овочів. Пам’ятайте: до 7 місяців вкрай небажано вплив на організм малюка сторонніх подразників, які можуть надходити малюкові внаслідок неправильного раціону матері-годувальниці.

Алергія проявляється у вигляді червоних плям з дрібним висипом і лущенням. При появі перших симптомів обов’язково зверніться до педіатра чи дитячого алерголога.

Літо: несподівані труднощі

Спекотна погода, літні протяги у будинку — все це може стати для батьків малюка серйозним випробуванням, оскільки контролювати температуру тіла новонародженого буде складно. Подбайте заздалегідь про комфортну температуру в будинку (не вище 25 °C). Кондиціонер не повинен розповсюджувати на малюка прямі потоки холодного повітря.

Важливо влаштовувати повітряні ванни на 1-2 хвилини після кожної зміни підгузків, поступово цей час довести до 10 хв.

Що потрібне для народження дитини влітку?

Для очей дитини шкідлива дія яскравих сонячних променів та різких перепадів світла. Щоб убезпечити малюка, потрібно подбати про штори у світлі кімнати та нічний торшер з м’яким світлом.

У дітей, народжених влітку, часто з’являється пітниця через їхню чутливість до перепадів температури. Зовні вона схожа на висип червоного кольору. Перегрів також може призвести до попрілості, тому заздалегідь варто запастися спеціальним кремом або іншими косметичними засобами.

Підтримувати гігієну шкіри допомагають вологі серветки для дітей та тальк.

Поставтеся до гігієни новонародженого з особливою увагою, підмивайте малюка лише теплою проточною водою. Враховуйте той факт, що в багатьох будинках влітку на кілька тижнів ви залишитеся без гарячої води. На цей період у ванній кімнаті можна встановити бойлер або нагрівати воду на кухні.

Осінь: нестабільна погода та мало світла

Якщо народження дитини припадає на осінь, то останні місяці вагітності добре протікають завдяки достатку вітамінів та інших корисних компонентів. Це позитивний аспект планування пологів для молодої матері.

Осінь — час холодів та різких перепадів температури, час дощів та перших заморозків. Завчасно встановіть терморегулятори батарей опалення. Загальне опалення вдома можуть увімкнути, коли на вулиці буде ще спекотно. Запастись доведеться і обігрівачем, тому що при різкому настанні холодів опалювальний сезон може ще не початися. Подбайте про комфортний одяг для прогулянок, через непостійність погоди та підвищену вологість є високий ризик переохолодження.

Щоб визначити, чи не холодно дитині, поторкайте її носик. Якщо теплий, значить, одяг обраний правильно, якщо холодний — мерзне.

Восени для купання малюка можна використовувати корисні відвари із засушених літом трав. Щоб правильно підібрати склад, проконсультуйтесь із педіатром. Правильна температура для купання новонародженого 36-37 ⁰C, поступово її можна знизити до 25 ⁰C.

Найкраща пора року для народження дитини дуже індивідуальне питання. Ви повинні самі вирішити, яка пора року найбільше підходить вам. Пам’ятайте, що завжди можна порадитись з мамами, які вже подолали цей важливий період у житті. Проконсультуватися можна і зі своїм лікарем, терапевтом або акушером-гінекологом, вони допоможуть спланувати вагітність з урахуванням особливостей здоров’я молодої мами.

Нажміть проголосувати!
[Усього: 1 Оцінка: 5]