Грудне вигодовування
Грудне вигодовування, основні принципи.
Деякі найпоширеніші питання щодо новонароджених пов’язані з годуванням, адже воно займатиме багато часу протягом перших кількох місяців життя дитини. У цій статті ми обговоримо всі його основні аспекти — від основних принципів грудного вигодовування до найкращих порад щодо ефективного годування новонароджених.Основні принципи грудного вигодовування
Хоча всі діти різні, зазвичай, новонароджені їдять кожні дві-три години, загалом від 8 до 12 разів на добу. У перші один-два дні після народження малюки, як правило, випивають 25-50 мл молока за одну годівлю. Цей обсяг поступово збільшуватиметься до 50–75 мл, коли дитина підросте приблизно до двох тижнів.
Скільки триває одна годівля?
Знову ж таки, всі діти різні, тому встановлених часових рамок, в які повинен укладатися кожен новонароджений, немає. Але загалом годування новонародженого грудьми займає від п’яти хвилин до однієї години. Цей час залежить від розміру, віку дитини та частоти та тривалості годування новонародженого.
Як розпочати грудне вигодовування?
У перші хвилини життя дитини його мамі слід покласти малюка собі на груди і забезпечити тілесний контакт. Цей час називають «золотою годиною»: саме в цей час між матір’ю та дитиною встановлюється зв’язок і у новонародженого проявляється природний інстинкт пошуку грудей. Як тільки дитина почне подавати ознаки голоду, потрібно дати їй груди.
Правильне положення малюка під час годування дуже важливе.
Мами, які тільки вчаться годувати новонародженого грудьми, мають запам’ятати: головне – комфорт. Немає кращого способу забезпечити успіх грудного вигодовування, ніж створення комфортної та розслаблюючої для мами обстановки. Для початку мама може зручно розташуватися на дивані, на ліжку або у кріслі з подушками для підтримки спини під час годування. Мами, що годують, можуть творчо підходити до грудного вигодовування і вибирати певне освітлення, спокійну музику або щось інше, що допомагає їм розслабитися.
Підносьте дитину до грудей, а не навпаки. Хочете спростити годування новонародженого грудьми – тоді не нахиляйтеся до дитини, а піднесіть її до грудей. Рот дитини повинен знаходитися навпроти соска, шия має бути випрямленою, а плечі та стегна – на одній лінії. Мама також може легенько доторкнутися соском до носа і рота малюка, щоб простимулювати його взяти груди.
Підтримуйте груди. Тримаючи однією рукою новонародженого, мати може розмістити іншу руку безпосередньо під грудьми, щоб підтримувати її. Навчаючись годувати грудьми, деякі мами вважають за краще залишати одну руку вільною; у цьому випадку можна використовувати згорнутий рушник.
Годувати грудьми можна у різних позах; поекспериментуйте з ними, щоб знайти найзручнішу для себе та свою дитину. Нижче ми перерахуємо найбільш поширені техніки годування груддю
«Колиска» У цьому положенні дитина лежить на руці матері з боку молочної залози, яку він смокче. Голова немовля під час годування лежить на ліктьовому згині мами.годування груддю в позі колиска
«Перехресна колиска». При перехресній колисці мама тримає дитину рукою, протилежною молочній залозі, яку малюк смокче. Іншою рукою мама може підтримувати груди.
поза для годування перехресна колиска
“З-під руки”або “Футбольний м’яч”. У цьому положенні мама тримає дитину поруч із собою, поклавши її спиною собі на руку. Іншою рукою вона підтримує голову дитини, звернену обличчям до молочної залози, якою вона годує дитину.
Лежачи на боці. У цьому положенні мама лежить на боці, а дитина лежить поруч, обличчям до її грудей. Мама може підтримувати дитину під спинку рукою, яка знаходиться зверху, або покласти йому під спинку згорнутий рушник.
Поради щодо грудного вигодовування новонароджених
Розглянувши техніки годування груддю, ми можемо дати молодим мамам кілька порад:
1. Слідкуйте, щоб дитина правильно захоплювала груди. Гарне захоплення важливе як для матері, так і для дитини. При хорошому захопленні малюк правильно висмоктуватиме молоко, а у мами не хворітимуть соски. Щоб досягти гарного захоплення, мамі потрібно знайти позу, в якій новонародженому буде легше захопити груди, і для цього їй варто поекспериментувати із різними позами. Якщо у мами виникають труднощі з годуванням, їй слід звернутися до консультанта з грудного вигодовування.
2. Підтримуйте вироблення молока. Іноді мама, що годує, не може бути постійно зі своєю дитиною під час годівлі. У таких випадках дуже важливо підтримувати вироблення молока. Прекрасне рішення для підтримки вироблення молока, коли мама та дитина не разом, – зціджування молока. Зверніть увагу на подвійний молоковідсмоктувач: він скорочує час зціджування та оснащений масажною пелюстковою насадкою для м’якого стимулювання припливу молока.
3. Годування грудьми скрізь. Одна з численних переваг грудного молока – у тому, що у мами воно завжди з собою. Але деякі мами спочатку відчувають незручність, коли їм доводиться годувати дитину грудьми у громадських місцях. Таким мамам ми рекомендуємо спочатку потренуватися годувати новонародженого грудьми перед дзеркалом і вибрати одяг, що дозволяє прикривати груди під час годування. У цьому можуть допомогти шаль або шарф – з ними мама почуватиметься комфортніше, годуючи малюка поза домом.
А щоб зберегти одяг при годівлі дитини сухою та чистою, рекомендуємо мамам користуватися одноразовими вкладишами для бюстгальтера з пористою та дихаючою структурою: вони не протікають і пропускають повітря.
Грудне вигодовування дає можливість не тільки отримувати корисне мамине молоко, а ще мати неймовірне відчуття єднання зі своєю дитиною.