Куріння під час вагітності
09.11.2022

Куріння під час вагітності

Від Yulia

Куріння під час вагітності. Ні для кого не секрет, що куріння – це шкідлива звичка. Благо людина сама приймає рішення щодо того, курити чи ні. А дітей, які перебувають в утробі матері, про цей вибір не запитують. А тому деякі недбайливі матусі отруюють організм своїх дітей проти волі.

Фахівці пропонують відмову від куріння у перші дні вагітності, а ще краще – перед зачаттям. Це запобігає розвитку вроджених вад серця у плода. За результатами досліджень, матерів, які палять у першому триместрі, ризик народження дитини з пороком серця становить понад 20%. Більше того, вагітна мати з кожною викуреною цигаркою збільшує ризик передчасних пологів дитини. Тож бути вашій дитині здоровою чи ні – вирішувати вам.

Згубну звичку набути набагато легше, ніж боротися з її негативними наслідками. Якщо в юності цигарка допомогла зарекомендувати себе, виділитися серед подібних до себе людей із цигаркою в зубах і мільйоном комплексів за плечима, то з віком вона бере надто дорогу плату за юнацьку розкутість.

Немовля, що курить.

Якщо Ви не хочете відмовитися від куріння в період вагітності (саме «не хочете»), Ви заздалегідь прирікаєте своє чадо на низку патологій. В акушерській практиці симптомокомплекс, що викликається несприятливою дією тютюну, називається “фетальний тютюновий синдром”. Ускладнення можуть розвинутись як у самої жінки, так і у плода, нерідко патологія проявляється після народження дитини та прогресує з віком. Нікотин і токсичні продукти горіння (чадний газ) потрапляють у кров матері, а звідти до плаценти і отруюють плід.Сам по собі нікотин скорочує судини, що зменшує надходження кисню та поживних продуктів. Це може призвести до гіпоксії плода, недоношеності чи незрілості плода (маленька вага при доношеній вагітності). Найстрашніше, що наслідком куріння може бути внутрішньоутробна загибель плода. Це не залякування, а науково-обґрунтований факт.

Куріння подвоює шанс народження мертвого немовляти.

Ризик спонтанного аборту у жінок, які вчасно вагітні, на 30-70% вищий, ніж у некурців, а ризик розвитку викидня, за деякими даними, досягає 96%. Нікотин викликає спазм (скорочення) судин, що призводить до збільшення в’язкості крові майже на 30%, наслідком чого є тромбоз судин плаценти та переривання вагітності. Чадний газ, що надходить у кров при курінні, може бути небезпечнішим за самого нікотину, оскільки, надходячи в кров немовляти, він накопичується в кров’яних тільцях (утворюючи неактивний карбоксигемоглобін замість активного гемоглобіну), роблячи їх нездатними транспортувати кисень у тканині. Мало того, концентрація карбоксигемоглобіну в крові плода зазвичай на 10-15% вище, ніж у крові матері. Страждають при цьому найчутливіші до кисневого голодування органи плода (мозок, нирки, серце). Куріння несприятливо впливає на процес закладки та розвитку нервової трубки у плода, веде до народження аненцефалів, немовлят з вродженими аномаліями розумового розвитку, з вовчою пащею та заячою губою.

Куріння під час вагітностіУ жінок, що палять частіше, ніж у некурців, народжуються діти з вадами серця і дефектами розвитку носоглотки, пахвинною грижею, косоокістю. Пізніше звинувачувати в тому, що «курить» в утробі малюк відстає в навчанні, дратівливий, некерований, а також страждає від астми, Ви можете тільки себе. Якщо він не помре уві сні в дитинстві (а таке зустрічається нерідко), то вже повірте, коли він виросте, швидше за все, стане запеклим курцем. Ті ж симптоми чекають майбутнього немовляти, якщо жінка знаходиться постійно поряд з членом сім’ї, що курить. Хочу народити здорову дитину! Допомогти жінці, що курить, можна, але тільки якщо вона сама цього захоче.

За наявності бажання можна кинути палити при будь-якій кількості сигарет, що викурюються в день. Але всі фахівці неспроможні, якщо вагітна жінка не хоче кидати. Є жінки, які намагаються звести до мінімуму кількість викурених на день сигарет під час вагітності. Це безглуздо, тому що не дає потрібного результату. Якщо Ви народите хвору і слабку дитину, викурюючи всього дві цигарки на день, кого Ви звинувачуватимете в наявній патології? Звичайно, тільки себе. Незворотні наслідки може мати навіть одна цигарка. Коли треба кинути палити? При плануванні сім’ї потрібно позбавитися згубної звички ще до зачаття або відразу після. Якщо ж Ви курите і щойно виявили свою вагітність, то Ви повинні припинити куріння до 14 тижнів. У цьому випадку шанс народити здорову дитину майже не відрізняється від як такової здорової вагітної жінки.

Куріння після пологів.

Відновити куріння без шкоди здоров’ю дитини можна лише після закінчення періоду годування груддю, оскільки нікотин проникає у грудне молоко. Окрім відомих симптомів отруєння нікотином, у дитини може постраждати імунна система.

Діагностика патології плода під час вагітності. Оцінити стан плода жінки допомагає ретельне опитування та ультразвукове дослідження. Лікування патології вагітності та відмова від куріння. Безперечно, кинути палити нелегко. Вам може знадобитися допомога психотерапевта.

Куріння під час вагітності – це завжди ризик, завжди обтяжуючий фактор, а навіщо вам це? Набагато корисніше просто відмовитися від цигарок, ніж ворожити, зашкодять чи не зашкодять вони вашій майбутній дитині. Вагітність – прекрасний привід кинути палити, адже ви відповідаєте не тільки за своє здоров’я, але і за здоров’я вашого ще не народженого малюка!

Нажміть проголосувати!
[Усього: 1 Оцінка: 5]