речі до пологового будинку
19.10.2022

Список необхідних речей до пологового будинку

Від Yulia

Підготуватися до такої важливої ​​події, як пологи, потрібно заздалегідь. Щоб бути готовою до поїздки до пологового будинку, потрібно продумати всі дрібниці та заздалегідь вирішити, що взяти з собою. До збирання сумок необхідно розпочати після уточнення переліку речей, дозволених в установі. Зібрані речі необхідно поставити на певне місце, щоб не панікувати у потрібний момент.

Список необхідних речей для дитини

Речі необхідно зібрати за 4-5 тижнів до передбачуваної дати пологів. Якщо пологи проходитимуть на комерційній основі, то дозволяється брати будь-які необхідні речі для матері та дитини. Якщо послуги проводитимуться безкоштовно, то варто уточнити правила пологового будинку – фахівці підкажуть, які речі можна брати, а які – лікарня надає сама.

Сумку для немовляти варто наповнити максимальною кількістю потрібних речей. Цей список містить:

 • засоби гігієни для дитини: вологі серветки для немовлят, крем під підгузник, самі підгузки, дитяче мило;
 • одяг для малюка: для перебування в пологовому будинку достатньо 3 повзунків, 3 боді, кількох пар шкарпеток, 2-3 чепчики, кілька пелюшок, одяг для виписки;
 • пустушка при необхідності;
 • пляшечки для харчування при недостатній лактації у матері або відмови від лактації за медичними показаннями.

Засоби гігієни для дитини

сумка в пологовийВологі серветки

Спеціальні вологі серветки для дітей не містять ароматів, спирту або будь-яких добавок. Тканина, з яких вони виготовлені, дуже м’яка, приємна для шкіри. Після використання таких серветок на шкірі не повинно залишатися неприємних слідів. Для перебування у пологовому будинку буде достатньо однієї великої пачки.

Крем під підгузник

Для постійного використання, а також для боротьби з попрілістю і почервоніннями необхідний дитячий крем під підгузник. Він містить тальк, який не вбирається, а навпаки, вбирає зайву вологу, захищаючи шкіру.

Присипка

Дитяча присипка, у складі якої тальк або крохмаль, – класичний спосіб боротьби з попрілістю. Вона подарує шкірі малюка комфорт та сухість, забезпечуючи комфорт при використанні підгузку.

Мило

Будь-яке дитяче мило потрібно буде для підмивання. Воно не повинно містити ароматизаторів. Дитяче мило, в порівнянні зі звичайним, не сушить ніжну шкіру малюка, а зволожує її. Зручно використовувати рідке мило із дозатором.

Підгузки

Для пологового будинку потрібні спеціальні підгузки для новонародженого. Їхній поясок зроблений так, щоб акуратно прикривати пупкову ранку та уникнути її пошкодження. Як правило, це підгузки найменшого розміру. У пологовий будинок вибирайте памперси за вагою: до 3,5 кг, 0-5 кг.

Одноразові пелюшки

Це дуже зручний засіб гігієни. Вони стануть у нагоді в перші дні в пологовому будинку при огляді лікаря або перевдяганні. Верхній шар, що вбирає, дуже м’який, і дитині буде комфортно на них лежати.

Список необхідних речей для мами

До списку необхідних речей для мами потрібно включити:

 • документи: паспорт або його копію, обмінну картку, направлення до пологового будинку;
 • одяг для мами: халат або зручний домашній одяг (кілька комплектів для зміни), шкарпетки, білизна, нічну сорочку, капці (які легко миються), рушник (2 штуки: один для обстежень, другий – для себе);
 • гігієнічне приладдя: зубну пасту та щітку, станок для бриття, шампунь, мило, резинку для волосся, гребінець, прокладки з максимальним поглинанням або сеціальні одноразові післяпологові труси;
 • компресійні панчохи обов’язкові при кесаревому перерізі, також знадобляться жінкам із варикозним розширенням вен;
 • післяпологовий бандаж – корисна, але необов’язкова;
 • одноразові пакети для брудної білизни;
 • вода та їжа для перекушування. Всі продукти повинні бути гіпоалергенними, придатними для харчування матері-годувальниці.
Нажміть проголосувати!
[Усього: 2 Оцінка: 4.5]