Багаторазові підгузки
24.10.2022

Багаторазові підгузки: види, плюси та мінуси

Від Yulia

Багаторазові підгузки, які сьогодні пропонують виробники, кардинально відрізняються від тих складених у кілька разів марлевих відрізів, які використовували наші мами та бабусі у догляді за малюком. Непромокаючі трусики зі спеціальних матеріалів вже гідно оцінили мами – дитині в них зручно, вкладиші відмінно вбирають вологу. На ринку представлено безліч видів багаторазових підгузків – батькам це може ускладнити вибір засобів гігієни для малюка. Які вироби кращі?

Багаторазові підгузки для дітей: «за» та «проти»

А може, багаторазові підгузки — не більше, ніж маркетинговий хід виробників? Щоб розібратися, об’єктивно оцінимо переваги та недоліки виробів.

Можна позначити такі переваги підгузків-непромокашок:

  • Якісні вироби виготовлені з тканин, що «дихають». Отже, можна мінімізувати ризики виникнення попрілостей на ніжній шкірі малюка.
  • Якщо правильно підібрати розмір, підгузки, дитині в ньому буде комфортно – нічого не тисне і не натирає.
  • Батьки мають змогу заощадити сімейний бюджет. Так, непромокальні трусики коштують досить дорого, але тільки підрахуйте, скільки ви витрачаєте грошей на «звичайні» підгузки. Один раз купивши кілька багаторазових, можна не витрачатися доти, доки дитина з них не виросте. У міру потреби потрібно лише їх прати – причому, відмиваються вони легко, а сохнуть швидко.
  • Як показує практика, за допомогою багаторазових підгузків діти швидше привчаються до горщика. Вироби, розраховані на пізніший вік, легко знімаються – малюкові буде простіше сідати на горщик.

Беріть до уваги і деякі недоліки багаторазових підгузків:

  • Міняти трусики доведеться набагато частіше, ніж одноразові підгузки – максимум, кожні 4 год. Незважаючи на те, що вони добре вбирають вологу, навіть найякісніша тканина не може забезпечити 100% сухості.
  • Через часті прання підгузник може втратити свою початкову м’якість — тканина стане жорсткішою, на ній з’являться катишки.
  • Часто багаторазовий підгузник розчаровує – протікає з обох боків і зовсім не вбирає вологу.Не лайте його даремно, а краще подивіться, який саме виріб ви купили – відомого бренду чи “no name”? На ринку багато підробок, відверто поганих за якістю. Не варто без оглядки вірити рекламі – почитайте відгуки мам, запитайте думку педіатра. Фахівці радять вибирати вироби європейських марок – вони добре зарекомендували себе серед споживачів!

Види багаторазових підгузків

Багаторазові підгузкиВсі багаторазові підгузки мають схожу “конструкцію”. Це непромокаючі трусики, які надійно фіксуються на тілі малюка (липучками, гумкою або заклепками), зі спеціальним вкладишем, що вбирає. Пройми для ніг у якісних підгузках обов’язково облямовані гумками.

Для виготовлення трусиків-непромокашок використовуються різні матеріали. У рекламі часто стверджують, що виріб виготовлений лише з натуральних тканин. Але немає в природі матеріалу, який би зовсім не намокав — тому без застосування синтетики не обходиться! Для пошиття часто беруться – бавовна, бамбукове волокно, мікрофібра, вовна, фліс, матеріал з поліуретановою мембраною. На якість матеріалу звертайте пильну увагу! Внутрішній шар має бути м’яким навпомацки з великим вмістом у складі натуральних волокон — так малюк буде «захищений» від алергічних реакцій. Зовнішній матеріал не повинен пропускати вологу, навіть якщо дитина кілька разів «сходить у туалет». Підгузки для дітей, що не промокаються, можна розділити на види:

Зі вкладкою всередині

У підгузку передбачено отвір, куди вставляється спеціальний вкладиш. Зовнішній шар є водопроникний, «дихаючий» матеріал. А сам вкладиш виготовлений з тканини, що добре вбирає в себе і добре відпрацьовується.

Такі вироби зазвичай фіксуються липучками, кнопками або еластичними зав’язками.

 

“Два в одному”

Це цілий набір багаторазових підгузків. Він складається з «верхніх» вологонепроникних трусиків-непромокашок і нижніх, які добре вбирають в себе вологу. Обидва вироби добре облягають тіло дитини дуже зручні.

При зміні підгузника ви відправляєте в прання тільки нижні трусики – намокають тільки вони. А зовнішні вироби часто прати не потрібно.

 

“Все в одному”

У таких багаторазових підгузках вкладиш не змінюється – він вшитий у самі трусики між зовнішнім та внутрішнім шарами. У якісних виробах вшитий вкладиш може мати до 8 шарів матеріалу, що добре вбирають вологу.

Основний недолік таких непромокальних трусиків – вони не так швидко сохнуть в порівнянні з виробами зі знімними вкладишами. Швидше за все, для забезпечення належної гігієни малюка вони будуть потрібні в більшій кількості.

Трусики

Моделей непромокальних трусиків багато. Але всіх їх поєднує одне — «посилений» шар тканини, що вбирає вологу, і відсутність прошарку, що залишається сухим. Розраховані багаторазові трусики на старших малюків. З такими підгузками діти швидше «освоять» горщик — у сирих трусиках дитині буде некомфортно, і вона поспішить їх зняти, щоб сісти на горщик.

Вибираємо малюку багаторазовий підгузник за розміром

Можна придбати багаторазовий підгузник універсального розміру або той, що призначений для дітей певного віку.

Універсальні вироби хороші тим, що підійдуть для дитини від народження до 2-3 років. Це, звичайно, економічно, але кожний малюк має індивідуальну статуру — не факт, що виріб ідеально «сяде», щільно облягаючи.

А ось підгузки конкретного розміру, підібрані у відповідність до ваги дитини, цього недоліку позбавлені! Розмірних сіток існує кілька – тут варто орієнтуватися на те, який саме марки ви збираєтеся придбати. Як правило, виділяють кілька розмірів багаторазових підгузків – А (3-6 кг), В (4-9 кг) та С (7-18 кг). Є більш дрібні трусики-непромокашки – для недоношених дітей.

Нажміть проголосувати!
[Усього: 2 Оцінка: 4.5]