підгузок
30.10.2022

Одноразові підгузки, міфи та іх розвіювання.

Від Yulia

Одноразові підгузки, міфи та іх розвіювання. Підгузник – найбільший винахід ХХ століття. Нарівні з розчинною кавою, комп’ютерною технікою та всіма іншими благами, що полегшили життя людству, жінки, які відчули радість материнства, виводять на почесне місце саме одноразові підгузки. Ну і ще пральну машину. Куди вже без неї! І все, здавалося б, так просто: надягаєш памперс дитині, згодом знімаєш і викидаєш у кошик, одягаєш новий. Дитині зручно, і у матері є більше часу на домашні справи. Але ні, “підгузникову ідилію” псують міфи, які не на жарт можуть молодих матусь розтривожити. А якщо вже до цього питання підключаться бабусі зі своєю логікою — мовляв, я тебе ростила, з ранку до ночі прала, непогано і тобі, дівчинко, все випробувати, — то пиши пропало…

Міф 1. Використання памперсів приводить у майбутньому до безпліддя у хлопчиків

підгузокЦе твердження базується на дослідженнях щодо впливу підвищеної температури на активність сперматозоїдів у дорослих чоловіків. Дослідження показали, що якщо на мошонку чоловіка впливатиме водою, температура якої плюс 45 градусів, причому робити це щодня по 30 хвилин протягом двох тижнів, то активність сперматозоїдів дійсно дещо знижується. Однак робити з цього висновки про зв’язок безплідності та памперсів як мінімум нелогічно.“У дослідженні брали участь дорослі чоловіки, а в дітей віком до 7 років сперматогенез взагалі відсутня, насіннєві канальці немає просвіту, отже впливати практично нема на що. До того ж, зниження активності сперматозоїдів на деякий час — це не безпліддя. Вона швидко відновлюється, якщо виключити температурний вплив”.

Міф 2. Одноразовий підгузник створює парниковий ефект

Багато мам бояться використовувати підгузки, тому що думають, що таким чином захистять своїх дітей від попрілостей та перегріву. Поєднання підвищеної температури та вологості всередині підгузків справді може призвести до неприємностей. “Це відбувається через нерозуміння батьками самої сутності одноразового підгузку.  Одноразовий — це означає призначений для одного сечовипускання чи дефекації. Багато батьків з метою економії тримають дитину в памперсі доти, доки підгузник не важитиме більше, ніж сам малюк. Природно, що за три-п’ять годин використання підгузник усередині стає перезволоженим. Звідси і парниковий ефект, і всі наслідки. До речі, почервоніння можуть викликати як поєднання вологості і підвищеної температури, а й, наприклад, перехід із однієї суміші в іншу, прийом ліків, поява нових продуктів у раціоні”.

Міф 3. Через використання памперсів у дітей викривляються ноги

Справа йде навпаки. Поза дитини при використанні памперса, коли ніжки злегка розгорнуті в сторони, сприяє правильному розвитку тазостегнових суглобів дитини. Якби викривлення ніг провокувалося підгузками, більшість нинішніх першокласників були б кривоногими, а це, як бачимо, зовсім не так.

Міф 4. Застосування памперсів заважає привчати дитину до горщика

Численні дослідження цього питання показали, що вік, у якому дитина привчається до користування горщиком, – від року та шести місяців до двох з половиною років. “І це не залежить від того, чи носила дитина памперси у дитинстві. Усі проблеми цього періоду повністю пов’язані з готовністю дитини та батьків до навчання”.

Тож чи варто користуватися одноразовими підгузками чи можна обійтися без них? Обійтися, безперечно, можна. А ось чи потрібно? Перетворювати будинок або квартиру в одну велику пральню і з ранку до ночі прати, прати та прати, менше залишаючи часу на спілкування з дитиною та родиною?

Нажміть проголосувати!
[Усього: 2 Оцінка: 5]