Партнерські роди
09.09.2022

Партнерські роди

Від Yulia

Партнерські роди. Де народжувати і як, кожна пара знаходить прийнятне для себе рішення. Тут немає більш правильного чи прогресивного варіанта. Важливо зрозуміти очікування кожного партнера від пологів та продумати, що допоможе майбутній мамі пройти цей процес найзручнішим чи навіть приємним способом.
Останнім часом поширеною практикою стала присутність чоловіка під час пологів, або партнерські роди. Хто як не чоловік зможе розділити переживання, підтримати своєю присутністю та вчасно сказаним словом. Він зможе допомогти практично — і не лише принести, подати, а й, наприклад, зробити масаж, поміняти позу. З ним жінка не почуватиметься самотньою у стерильній лікарняній палаті. Це, безумовно, може надати сили, впевненості, надійності.
Іноді для емоційної підтримки під час пологів беруть близьку подругу, маму чи психолога.
Якщо пара народжує не разом, це не означає, що стосунки у них менш близькі та теплі. Деяким жінкам легше мобілізуватись, пережити процес пологів поодинці, а присутність іншого може турбувати, турбувати. Не кожна жінка готова постати перед чоловіком у неналежному світлі, без прикрас.
Для чоловіка супровід пологів – це серйозний стрес. Сильна емоційна напруга не супроводжується фізіологічно та гормонально. Навіть пройшовши курси підготовки до пологів, чоловік все ж таки залишається пасивним учасником процесу, не маючи реальних можливостей серйозно вплинути на ситуацію. Водночас спільні пологи роблять майбутнього тата більш «причетним» до новонародженого, у нього виникає прихильність до дитини, легше встановлюється з нею контакт.

• Опираючись на взаємну довіру та повагу, обговоріть ваші очікування від пологів та кращі ролі кожного з подружжя.

• З’ясуйте, чи немає у майбутнього батька психологічних чи медичних протипоказань (наприклад, чи не втрачає свідомість побачивши кров).

• Якщо ви вирішили народжувати спільно, дізнайтесь про цей процес докладніше, отримайте навички взаємодії під час пологів, пройдіть спільні курси підготовки до пологів.

Нажміть проголосувати!
[Усього: 1 Оцінка: 5]