корисні іграшки
20.08.2022

Корисні іграшки від 6 місяців до року

Від Yulia

Корисні іграшки для малюків, якими вони повинні бути? Майже всі батьки виявляються зовсім розгублені, стоячи у відділі іграшок, полиці якого забиті до стелі. Тут не те що вибрати, але навіть переглянути не всі іграшки вийде. Все таке яскраве, з кнопочками-лампочками, сповнене різких мелодій. А коли дитина маленька, вибір стає ще складнішим. З усіх боків кажуть – після трьох уже пізно, до двох років ще зарано. Доводиться закуповувати цілі пакети іграшок, щоб точно не помилитися, догодити малюкові і розвіяти нудьгу, яку наводять іграшки, куплені кілька тижнів тому.

Ми впевнені, що для якісної та веселої гри досить просто вибирати іграшки відповідно до віку та інтересів дитини. Збережіть собі список найважливіших іграшок для малюків від 6 місяців до 1 року, який становив наш психолог. І спокійно слідуйте батьківській інтуїції.

корисні іграшкиНеваляшка – ось би кожному таку стійкість та непереможність, як у цієї класичної іграшки. Вона сприяє становленню самостійних дій, спонукає малюка повзти до мети та концентрувати увагу на предметі, прислухаючись до мелодійного позв’язування.

Пірамідка, кубики, стаканчики – кубики-пазли, кубики-коробочки, кубики-літери, кубики-тварини. Мало не здасться. Іграшки подібного типу впливають на розвиток зорового, слухового та тактильного сприйняття. У дитини формуються поняття вище-нижче, багато-мало, попередня-наступна, тобто закладаються основи орієнтації в просторі. І, звичайно, кубики та пірамідки розвивають пам’ять та увагу. Все це знадобиться дитині.

М’ячі різних розмірів – м’ячики не просто дзвінко стрибають, весело відскакують від порцелянової вази і намагаються закотитися під ліжко. Вони формують у дитини хапальні навички та тренують здатність зосереджуватися.

Килимок, що розвиває – напевно, кожен батько мріє про таке. Лежиш собі, перебираєш шуршалки-пищалки, і жодних справ. А тим часом, що розвиває килимок для малюка – справжній тренажер. Він розвиває тактильні відчуття, дрібну моторику і дає дитині можливість опанувати нові способи предметно-пізнавальної діяльності.

корисні іграшкиІграшки зі звуковими ефектами (піаніно, консоль, центр, що розвиває) – той самий випадок, коли на червону кнопку натискати не просто можна, але і потрібно! На червоний, зелений, жовтий. На кнопки всіх можливих кольорів та розмірів. Музичні іграшки розвивають слухове та зорове сприйняття, почуття такту, логічне мислення та підштовхують малюків діяти самостійно. А який приємний акомпанемент для домашніх справ?

Набори дерев’яних фруктів та овочів – головне, самим не зварити іграшковий спросоння суп. Дітей такі набори вчать зіставляти предмет із відповідним дією та її призначенням. Малюк, взаємодіючи з іграшковими фруктами та овочами, осягає початкові побутові навички. Варіантів гри з такими наборами – дуже багато, вони змінюватимуться разом із розвитком дитини.

Іграшки, різні за фактурою (м’які-тверді, шорстко-гладкі) – у цьому віці різні за фактурою предмети сприяють чуттєвому пізнанню. Малюк підсвідомо запам’ятовує різні властивості речей. У цей момент закладаються фундаментальні засади становлення та розвитку предметної діяльності. Вона тонкою ниткою проходить через все дитинство, наповнюючи його радістю взаємодії зі світом.

корисні іграшкиМ’які іграшки з елементами, що розвивають – м’яку іграшку в цьому віці приємно тиснути, обіймати уві сні, сідати на неї, втикатися носом. А ще пробувати штовхати, викидати з ліжечка і садити на голову бабусі. Подвійно корисно, якщо у м’якої іграшки є елементи, що розвивають – кишеньки, шуршалки-піщалки, прорізувачі для зубів на мотузочку або колечко, смикнувши за яке можна слухати приємну мелодію.

 

Слід пам*ятати, що потрібно вибирати не тільки яскраві, а ще й корисні іграшки.

Нажміть проголосувати!
[Усього: 1 Оцінка: 5]