штучне винашування дітей
18.12.2022

Штучне виношування дітей

Від Yulia

Штучне виношування дітей: серйозність ідеї

Людство з розвитком нових технологій не оминає проблему збереження здоров’я дітям, народженим зі значним випередженням терміну. Чи є шанси зберегти таким малюкам життя? Яка ймовірність їх виживання та природного розвитку? На ці питання вчені всього світу намагаються знайти відповідь за допомогою створення штучної матки. На даному етапі американським фахівцям вдалося виростити у ній 8 недоношених ягнят, які вижили після такого інкубатора.

штучне виношування дітейСьогодні життя дитини, яка народилася в період 22-28 тижнів, підтримують за допомогою кувеза – спеціального пристосування, в якому зберігається оптимальна температура та вологість, підключаються апарати штучного дихання. Навіть у таких умовах відсоток виживання не сягає і 50%. Народжені до цього терміну практично не виживають. З цієї причини дослідники Дитячого шпиталю (Філадельфія, США) постаралися відтворити жіночу матку. Такий інкубатор принципово відрізняється від використовуваних кувезів – це пластиковий мішок, заповнений рідиною за складом близькою до навколоплідних вод. До пристрою підключені трубки, що доставляють речовини і дозволяють крові циркулювати, і кисень контур, що пропускає. В інкубаторі недоношене ягня росло і нормально розвивалося.

Противники рукотворного відтворення жіночої матки знайшлися швидко. Дехто припустив, що у такий спосіб у майбутньому дітей вирощуватимуть окремо від матері. Морально-етичні питання ще підлягають вирішенню.

штучне виношування дітейПоки що наука йде вперед, зупинити прогрес складно.Подальше нарощування технологій дасть змогу виключити спірне сурогатне материнство, дозволить проводити вирощування ембріона на ранніх етапах. Штучно створена матка дасть шанс стати матір’ю жінкам, яким категорично заборонено або неможлива природна вагітність. Поодинокі можливості на народження дитини отримають і чоловіки. З розвитком цієї технології чоловік зможе стати батьком без прямої участі жінки. А це вже безпосередня загроза інституту шлюбу та сім’ї.

Питання створення штучної утроби залишається відкритим і обговорюваним. Вчені готуються розпочати випробування на людях через 3 роки. Поки це рішення не прийняте, найкраще, що можна зробити для збереження вагітності, — турбота майбутніх батьків про своє здоров’я та здоров’я плоду.

Нажміть проголосувати!
[Усього: 3 Оцінка: 5]